» سامسونگ در بازار سنسورهای دوربین موبایل فاصله اش را با سونی کمتر کرد

سامسونگ در بازار سنسورهای دوربین موبایل فاصله اش را با سونی کمتر کرد

سامسونگ در بازار سنسورهای دوربین موبایل فاصله اش را با سونی کمتر کرد

بازار گوشیهای هوشمند به‌رغم همه مشکلات ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ همچنان به پیش رفت و همین موضوع به رشد بازار سنسورهای دوربین موبایل نیز کمک نمود. سونی و سامسونگ دو بازیگر مهم این بازار بودند و اکنون فاصله خیلی کمتری با هم پیدا کرده‌اند.

طبق جدیدترین اطلاعات شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics، سامسونگ از لحاظ سهم درآمد دومین برند بزرگ تولیدکننده سنسورهای دوربین موبایل می باشد. شاخه سامسونگ LSI که سنسورهای ایزوسل را برای گوشیهای هوشمند می‌سازد، در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۲۹ درصد از سهم درآمدهای بازار را در اختیار داشت. سونی که پیشتاز این حوزه محسوب می‌شود، هنوز با سهم ۴۶ درصدی در جایگاه اول جا خوش کرده است.

سامسونگ قبلا چیزی کمتر از ۲۰ درصد سهم درآمدها را در اختیار داشت در حالی که سونی بیشتر از ۵۰ درصد از درآمدهای بازار را از آن خود می‌کرد. این یعنی سامسونگ به لطف معرفی سنسورهای دارای رزولوشن بالا و فناوری‌های جدیدتر به آرامی در حال کمتر کردن فاصله اش با سونی است. سنسورهای ۶۴ و ۱۰۸ مگاپیکسلی این شرکت با استقبال زیادی از سوی تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند روبرو شد. مهم‌تر از آن، سامسونگ توانست پاسخ‌گوی سفارشاتی باشد که سونی نتوانسته بود آن‌ها را تامین نماید.

سامسونگ با عرضه سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ایزوسل GN2 که بزرگ‌ترین سنسور در دوربین گوشی‌های هوشمند ۲۰۲۱ می باشد و البته عرضه سنسورهای بالاتر از ۲۰۰ مگاپیکسل در آینده خیلی خوب برای به چالش کشیدن سونی آماده شده است. یکی از مزایای مهم این شرکت توانایی آن در بازاریابی مناسب سنسورهای ایزوسل می باشد. در شایعات به احتمال تولید سنسوری با رزولوشن ۶۰۰ مگاپیکسلی نیز اشاره شده، ولی شاید این سنسور برای تلفن‌های هوشمند تولید نشود.

منبع/ دیجیاتو

فرم ارسال نظر

  طراحی کترینگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 تبلیغات هدفمند در وب سایت اِرم بلاگ Eramblog.com تبلیغات هدفمند در وب سایت اِرم بلاگ Eramblog.com مشاهده