بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معجزات مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز برای بدن

معجزات مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز برای بدن

معجزات مصرف ۳ تا ۴ عدد خرما در روز برای بدن

خرما مملوء از مواد معدنی شامل پروتئین، پتاسیم، فیبر، منگنز و ویتامین های مختلف به اضافه منیزیم، کلسیم و آهن می باشد.

خوردن ۳ تا ۴ دانه خرما در روز با شیر، آغازی عالی جهت تجربه کردن ۱۰ اتفاق سودمند در بدن می باشد:

کاهش کلسترول

مواد مختلفی همچون پتاسیم و سولفور در خرما موجود است که علاوه بر حفظ سلامت قلب به روند شکستن چربی در بدن هم کمک می نماید. جهت افزایش مقدار متابولیسم، کم شدن کلسترول و کاهش وزن، صبح ها خرما مصرف نمایید.

پیشگیری از شب کوری

خوردن روزانه خرما موجب حفظ سلامتی چشم و نیز جلوگیری از بیماری های چشمی مثل شب کوری می گردد. خمیری که از برگ خرما تهیه گردیده است را می شود به طور خوراکی مصرف کرد تا شب کوری را کاهش دهد.

بهبود کم خونی

کم خونی به معنای کمبود تعداد سلول های گلبول های قرمز در خون می باشد و موجب کمبود آهن می شود. خرما حاوی مقدار بسیاری آهن بوده که برای درمان کمبود آهن و کم خونی خیلی مناسب می باشد.

درمان یبوست

خرما منبع غنی فیبر می باشد که نقش بالایی در سهل شدن اجابت مزاج و عبور آسان مواد غذایی از راه دستگاه گوارش دارد. همه کاری که شما بایستی انجام دهید این می باشدکه در انتهای شب خرما را در آب بخیسانید. این خرماهای خیس خورده را صبح روز بعد مثل شربت میل فرمایید تا به نتیجه دلخواه برسید.

درمان اسهال

خرمایی که رسیده است در درمان نمودن اسهال به عنوان میوه ای که دارای پتاسیم است به کنترل عملکرد روده کمک می نماید.

درمان سرطان های شکمی

سرطان های قسمت شکم شامل سرطانهای معده، کلیه، سرطان لوزالمعده و سرطان کبد و ... می گردد. تحقیقات نشان داده است که خرما خطر ابتلا به سرطان های ناحیه شکم را کم می کند.

حفظ سلامت سیستم عصبی

پتاسیم فراوانی که در خرما موجود است سرعت و هوشیاری مغز را بالا می برد. پتاسیم که یک عنصر حیاتی برای سلول ها می باشد سطح فشار خون و ضربان قلب را کنترل کرده و در نهایت از بروز بیماری های قلبی و سکته قلبی جلوگیری می نماید.

درمان آلرژی

خرما دارای گوگرد آلی می باشد که به ندرت در مواد غذایی دیگر پیدا می شود. گوگرد آلی مزایای مختلفی برای سلامتی دارد که از جمله آنها کاهش واکنش های آلرژیک و حساسیت فصلی می باشد.

سلامت دندان

خرما دارای فلورین می باشد. فلورین یک عنصر شیمیایی مهم بوده که با از میان بردن پلاک و تقویت مینای دندان جلوی پوسیدگی دندان را می گیرد.

حفظ سلامتی پوست

خرمای قرمز با ویتامین ث و فلانوئیدهایی که داشته قادر است خاصیت ارتجاعی پوست را ارتقا داده و بافت زیرجلدی آن را غنی نماید و در آخر پوست شما را صاف نماید. رطب همینطور دارای ویتامین ب ۵ می باشد که در جلوگیری از کشیده شدن پوست کمک می نماید.


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب




آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا مشاهده