فروشگاه اینترنتی آپولو

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» شارژر هواوی P50 به علت کمبود چیپ‌ از جعبه حذف می‌شود

شارژر هواوی P50 به علت کمبود چیپ‌ از جعبه حذف می‌شود

شارژر هواوی P50 به علت کمبود چیپ‌ از جعبه حذف می‌شود

به نظر می‌رسد هواوی نیز مثل بعضی برندهای دیگر از جمله اپل و سامسونگ در نسل جدید پرچمداران خود یعنی هواوی P50 شارژر را از جعبه حذف خواهد نمود، ولی علت حذف شارژر برای هواوی با آنچه بقیه شرکت‌ها می‌گویند متفاوت است.

برای نخستین بار اپل شارژرهای خود را از جعبه‌های آیفون حذف نمود و حالا بقیه شرکت‌ها نیز همین روال را در پیش گرفته‌اند. در ابتدا سامسونگ و سپس شیائومی در بعضی گوشی‌های خود از جمله گلکسی S21 شارژرها را از جعبه حذف نمودند و حالا به نظر می‌آید در جعبه گوشی هواوی P50 نیز خبری از شارژر نخواهد بود. به گفته بعضی منابع، این تصمیم هواوی مثل دیگر شرکت‌های به دلایل مالی یا زیست محیطی انجام نشده است.

حذف شدن شارژر گوشی P50 به کمبود چیپ‌های شارژر مربوط می‌شود. کمبود محصولات نیم‌رسانا در دنیا به مشکلی بزرگ مبدل شده است. البته، هواوی همچنان شارژرهای جداگانه‌ای را در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد تا بتواند نیاز احتمالی آنها را برطرف کند.

اپل برای حذف شارژر و حتی هدفون‌ از جعبه‌های آیفون خود به طور رسمی موضوع را توضیح داد. با توجه به اینکه تقریبا بیشتر کاربران جدید آیفون از شارژر اپل استفاده می‌کنند، این شرکت با حذف شارژر قصد داشت میزان زباله‌های الکترونیکی تولید شده توسط لوازم جانبی را کم کند. بنابراین اپل از یک سو در هزینه‌های شرکت صرفه‌جویی کرده است و از سوی دیگر با وادار کردن مصرف‌کنندگان به خرید لوازم جانبی، سودآوری می‌کند.

با این وجود تمام کاربران مبنای زیست محیطی اقدام تجاری اپل را قبول ندارند و می‌گویند این شرکت بایستی گوشی را به همراه شارژر عرضه نماید. سامسونگ و شیائومی هم همین الگو را در پیش گرفتند، ولی برای جلوگیری از نظارت نهادهای گوناگون،‌ روش‌های دیگری را هم در پیش گرفتند. انتظار می‌رود سری هواوی P50 طی چند ماه آینده و با طراحی دوربین جدیدی روانه بازار گردد.

منبع / دیجیاتو


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا مشاهده