فروشگاه اینترنتی آپولو


» سیستم عامل iOS 15 تنظیمات و حالت‌های جدیدی را به بخش نوتیفیکیشن خواهد آورد

سیستم عامل iOS 15 تنظیمات و حالت‌های جدیدی را به بخش نوتیفیکیشن خواهد آورد

سیستم عامل iOS 15 تنظیمات و حالت‌های جدیدی را به بخش نوتیفیکیشن خواهد آورد

اپل امسال کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را در تاریخ ۱۷ خرداد آغاز خواهد کردو منتظر هستیم که iOS 15 و iPadOS 15 را در همین مراسم ببینیم. این نسخه شامل تغییراتی در قسمت نوتیفیکیشن آیفون‌هاست و بالاخره امکان استفاده کردن از ویجت‌ها را در صفحه خانگی آیپدها فراهم می‌کند.

اپل در iOS 15 احتمالا از قابلیتی رونمایی خواهد کرد که اجازه می‌دهد بسته به شرایط شما تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها را انتخاب نمایید. امکان تغییر تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها به سادگی از روی صفحه قفل و یا کنترل سنتر ممکن خواهد بود. همچنین، احتمالا می‌توانید از طریق سیری نیز این تنظیمات را تغییر دهید. حالت‌های گوناگون تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها احتمالا شامل «رانندگی»، «کار»، «خواب» و حالت‌های شخصی‌سازی‌شده خواهد بود.

در هر حالت از تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها می‌توانید انتخاب نمایید که می‌خواهید دستگاه شما چطور اعلان‌ها را به دستتان برساند؛ مثلا صدایی از دستگاه در بیاید یا نه و آن صدا از چه نوع یا با چه حجمی باشد. به‌علاوه، قرار است با توجه به وضعیتتان قابلیتی برای پاسخ‌گویی خودکار به پیام‌ها هم وجود داشته باشد. این قابلیت نسخه پیشرفته قابلیتی است که در حال حاضر تنها در حالت رانندگی فعال می‌شود.

افزون بر این، در آینده قرار است آپدیتی برای iMessages منتشر گردد که این سرویس را به چیزی شبیه یک شبکه اجتماعی تبدیل نماید تا رقابت اپل با واتس‌اپ جدی‌تر شود. فعلا جزئیات زیادی درباره این قابلیت منتشر نشده است و شاید این ویژگی اصلا در iOS 15 وجود نداشته باشد.

iPadOS 15 هم بالاخره از قابلیت ویجت‌ها بهره‌مند می‌گردد. یعنی درست مانند آیفون، روی آیپد نیز می‌توانید ویجت‌ها را هر جای صفحه که خواستید قرار دهید و کل صفحه خانگی خود را با این ابزارک‌های جذاب پر کنید.

نسخه‌های آتی iOS و iPadOS احتمالا ویژگی‌های جدیدی نیز در زمینه حریم خصوصی خواهند داشت. یکی از این ویژگی‌ها منویی می باشد که به شما اطلاع می‌دهد چه اپ‌هایی به‌ طور مخفیانه در حال گردآوری اطلاعات هستند.

منبع / دیجیاتو

تگ ها :   اپل سیستم عامل iOS

بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا ثبت رپورتاژ آگهی {انتشار محتوای تبلیغاتی} بازدید بالا مشاهده