فروش انواع موبایل

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» گوگل پلی با گردآوری کردن اطلاعات از کاربران سرعت نصب اپ‌ها را افزایش می‌دهد

گوگل پلی با گردآوری کردن اطلاعات از کاربران سرعت نصب اپ‌ها را افزایش می‌دهد

گوگل پلی با گردآوری کردن اطلاعات از کاربران سرعت نصب اپ‌ها را افزایش می‌دهد

گوگل اخیرا قابلیتی را به پلی استور اضافه نموده است که می‌تواند با گردآوری کردن اطلاعات درباره شیوه استفاده کاربران از قسمتهای مختلف یک اپلیکیشن، سرعت نصب آن‌ها را افزایش دهد. عرضه این ویژگی به‌تازگی برای بخشی از کاربران شروع شده است.

وب‌سایت ۹to5Google در جدیدترین نسخه پلی استور قابلیت تازه‌ای را مشاهده نموده است که «App Install Optimization» نام دارد. بر اساس اطلاعات موجود در یکی از صفحات پشتیبانی گوگل، این سرویس اطلاعاتی را در مورد شیوه تعامل کاربران با اپلیکیشن‌ها به دست می‌آورد و مبتنی بر آن‌ها به افزایش سرعت نصب برنامه‌ها کمک می‌کند.

اگر قابلیت App Install Optimization فعال باشد، دستگاه شما به گوگل می‌گوید موقعی که اپلیکیشن را نصب کردید، به ترتیب از کدام بخش‌های برنامه بیشتر استفاده نموده‌اید. این اطلاعات در ترکیب با اطلاعات بقیه افرادی که از آن اپلیکیشن استفاده کرده‌اند، مشخص می‌کند که کدام قسمت اپلیکیشن در نخستین استفاده بیشترین اهمیت را دارد و اول از همه باید در اختیار کاربران جدید قرار بگیرد.

به گفته گوگل، با این کار نه تنها سرعت نصب بلکه سرعت بازگشایی و اجرای اپ‌ها هم بیشتر شده و فشار کمتری به CPU می‌آید. این ویژگی شاید در ظاهر اندکی خطرناک به نظر برسد، اما گوگل وعده داده است که اطلاعات کاربران را ذخیره نمی‌کند و فقط با داده‌های مربوط به پراستفاده‌ترین ویژگی‌های هر برنامه کار دارد. این شرکت همچنین قرار نیست به اطلاعات سایر اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشد. کاربر هم همواره این امکان را خواهد داشت تا ویژگی یادشده را غیرفعال نماید.

گوگل در توضیح این ویژگی می‌گوید:

«گوگل پلی سرعت نصب، بازگشایی و اجرای اپ‌ها را بسته به بیشترین مصرف کاربران افزایش می‌دهد. گوگل ثبت می‌کند که پس از نصب اپ‌ها اولین بار از کدام قسمت آن‌ها استفاده می‌کنید. زمانی که اطلاعات کافی از افراد مختلف گردآوری شد، سرعت نصب بیشتر می‌شود. قابلیت «بهینه‌سازی نصب اپ‌ها» به‌صورت خودکار فعال است ولی از بخش Settings می‌توانید آن را غیرفعال کنید.»

این ویژگی هنوز به دست همه کاربران نرسیده است، ولی احتمالا ظرف چند روز تا چند هفته آینده همه افراد به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

منبع / دیجیاتو


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


فروش انواع موبایل | لوازم جانبی | ساعت هوشمند | هندزفری فروش انواع موبایل | لوازم جانبی | ساعت هوشمند | هندزفری مشاهده